Beniluksa valstu augstākie kalni
Aprīļa beigās maija sākumā projekta Eiropas valstu augstākās virsotnes ietvaros norisinājās Latvijas Alpīnistu un ceļotāju asociācijas pasākums Beniluksa valstis, kurā piedalījās 12 dalībnieki.
Pasākuma mērķis bija sasniegt trīs Beniluksa valstu Nīderlandes, Beļģijas un Luksemburgas augstākos punktus. Un tā 1.maijā tika apmeklēts augstākais Nīderlandes kalns uz sauszemes - Valsa (321,4 m) un Beļģijas valsts augstākais kalns - Signal de Botrange (694 m), savukārt 2.maijā Luksemburgas augstākā punkta Kneiff (560 m) atrašana sagādāja nelielas grūtības - pārsteidzoši, bet uzrunātie vietējie iedzīvotāji spēja tikai aptuveni norādīt tā atrašanās virzienu, un liels bija visu prieks, kad noslēpumainais Kneiff, kuru iezīmēja plīvojošs Eiropas Savienības karodziņš un augstākā punkta baltais simbols, tika veiksmīgi atrasts.
Līdzās trīs valstu augstāko kalnu apmeklējumiem, pasākuma laikā dalībnieki iepazinās ar Vācijas pilsētām: Berlīnes vēsturisko centru - Reihstāgu, Brandenburgas vārtiem, leģendaro Unter den Linden, Berlīnes Domu un citām vēstures lappuses glabājošām vietām, kā arī izbaudīja pastaigu saulrietā pa Hamburgas ostu un Reeperbahn īpašo gaisotni.
Dodoties uz Nīderlandes augstāko punktu, dalībnieki apmeklēja Amsterdamu, kur bija iespēja vērot karalienes Beaktrises dzimšanas dienas svinību pasākumus tie šogad bija īpaši krāšņi, jo šajā dienā tautas iemīļotā Beaktrise atstāja troni un notika jaunā Nīderlandes karaļa kronēšanas ceremonija. Var tikai apbrīnot nīderlandiešu patriotismu, jo tradicionāli karalienes dzimšanas diena ir nacionālie svētki, kuru laikā katram Nīderlandes iedzīvotājam ir oranžos toņos ieturēts tērps un košā apelsīnu krāsa sastopama it visur. Pilsētā valdīja līksme, plīvoja karogi, baloni, vītnes. Ļaudis bija izgājuši ielās, kas, skatoties no putna lidojuma, šajā dienā no atgādināja oranžu ziedu upes, bet pilsētas kanālus pildīja gan lielāki, gan mazāki ūdens braucamrīki. Lai arī pavasaris šogad aizkavējās, ceļojuma iespaidus neaizmirstamus darīja ziedošo eksponātu krāšņums Keukenhofā pasaulē lielākajā sīpolpuķu dārzā, kas atrodas netālu no Amsterdamas un plešas gandrīz 30 ha platībā.
Noslēgumā pasākuma dalībnieki izbaudīja pastaigu pa Luksemburgas lielhercogistes galvaspilsētas seno daļu, kuru pat darba dienas vidū neskar modernās pasaules industriālā dunoņa un valda rimts miers, bet daudzpakāpju arhitektūra atspoguļo gadsimtu mijiedarbības harmoniju.